• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yoğurt ile Kefir Arasındaki Fark

Yoğurt ile Kefir Arasındaki Fark

Görünüm olarak birbirlerine benzeseler de, aralarında sağlık açısından ciddi farklar bulunmaktadır. Uzmanlar hem yoğurdun hem de kefirin düzenli olarak tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Peki, kefir ile yoğurdun arasındaki farklar nelerdir? Yoğurdun kendine özgü faydaları bulunduğu gibi, kefirin de bulunmaktadır. Ne kadar aynı gibi görünselerde, aralarındaki farklar sizi çok şaşırtacak. Yoğurt nedir,nasıl yapılır ve faydaları nelerdir makalemizden […]

Görünüm olarak birbirlerine benzeseler de, aralarında sağlık açısından ciddi farklar bulunmaktadır. Uzmanlar hem yoğurdun hem de kefirin düzenli olarak tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Peki, kefir ile yoğurdun arasındaki farklar nelerdir?

Yoğurdun kendine özgü faydaları bulunduğu gibi, kefirin de bulunmaktadır. Ne kadar aynı gibi görünselerde, aralarındaki farklar sizi çok şaşırtacak. Yoğurt nedir,nasıl yapılır ve faydaları nelerdir makalemizden öğrenebileceğiniz gibi, kefir nedir, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir sorularının da yanıtını bulacaksınız.

Her ikisi de süt fermante edilerek yapılır. Görünüşte ikisi de birbirine çok benzer. Yoğurt probiyotik bir besindir. Probiyotiklerin üremesini artırır. Kefir de probiyotiktir. Lakin daha faydalı mikro organizmadır. Yoğurdun içinde yalnızca mikroorganizma olarak bifidobakteriler ve laktobasiller bulunur.

Kefirde ise bunlara ilave olarak, Lactobacillus Caucasus, Leuconostoc, asetobacter ve streptokok gibi bakterilerle Saccharomyces kefir and Torula kefir gibi mantarlar bulunmaktadır.

Sonuçta evde üretilen yogurt sağlığınız için çok faydalıdır.Kefir ise daha da iyidir.Kefir vucutta tümör oluşumunu engeller.Var olan tümörün ise ilerlemesini engeller.Kefirde mikroorganizmalar, Bol miktarda K vitamini,B1 vitamini,pantotenik asit,folik asit,B12 vitamini bulunmaktadır.

Kefirde bulunan özel bir madde sebebiyle,kronik hepatit ve mültipl skleroz hastalıklarını tedavi edici özelliğe sahiptir

Kefir hafif bir sakinleştirrici, depresyon azaltıcıdır.tatlı bir gevşeme ve uyku hali verir.depresyon azaltan etkisi ise magnezyum,kalsiyum ve triptofan içeriğinini yüksek olmasına baglıdır.Buna benzer özellikler yogurtta da vardır.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-02-10 05:05:51
2019-02-08 04:04:38
2019-02-05 19:33:53
2019-02-03 09:27:28
2019-02-02 09:11:01
Sponsorlu Bağlantılar