• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yazın hızlı forma nasıl girilir?

Yazın hızlı forma nasıl girilir?

Yaz aylarında kilo vermek için en çok dikkat edilmesi gereken nokta sağlıklı ve düzenli beslenmeye ek olarak aslında sıvı alımıdır. Su vücudumuz için genel taşıyıcı olarak rol oynar, sindirim ve boşaltım sisteminin en önemli maddesidir yani aslında metabolizma hızımızı direkt olarak etkiler.Artan sıcaklıklarla beraber kaybedilen su miktarı da artacaktır, eğer yaz döneminde sıvı alımımızı artırmazsak kaybedilen bu sıvılarla beraber metabolizma hızımızda yavaşlama olacaktır, bu da kilo kaybını yavaşlatacağı gibi yağlanmayı da artırabilir. Terlemeyle beraber kaybettiğimiz vitamin ve mineralleri de hızlıca yenilemek için meyve ve sebze tüketiminiz arttırın, özellikle ara öğünlerde meyve desteği sıvı ve vitamin ihtiyacınızı karşılayacağı gibi bir sonraki öğünde de daha kontrollü besin tüketiminizi sağlar.

Özellikle yaz aylarında artan alkol tüketimi de yine kilo kayıpları için engel teşkil edebilir. Alkol hem yüksek enerji içermesi hem de diüretik, yani sıvı atımını artıran özellikleri ile yağlanmayı artırabilir.

Genel olarak yine, kızartma, kavurma gibi bol yağlı ürünler, hamur işleri gibi yüksek enerji ve karbonhidrat içerikli ürünlerden uzak durmak, beslenme düzenine ve porsiyon büyüklüklerine dikkat etmek gerekir. Güne kahvaltıyla başlanmalı, ara öğünler atlanmamalı ve yatmadan 2 saat önce besin tüketimi durdurulmalı.

Hem hızlı kilo kaybı hem de daha düzgün bir fiziksel görünüm için fiziksel aktiviteyi hayatınızdan eksik etmeyin! Unutmayın, düzenli ve dengeli beslenmeyi fiziksel aktivite ile desteklerseniz daha hızlı ve daha kalıcı kilo kaybedersiniz!

Kaynak: ntv.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar