• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uyurken Ağızdan Su Gelmesi Neden Olur?

Uyurken Ağızdan Su Gelmesi Neden Olur?

Uyurken ağızdan su gelmesi veya salya akması kesin olarak nedeni bilinmediği durumlarda mutlaka bir Kulak-Burun-Boğaz uzmanına başvurmalıdır. Uyku esnasında ağızdan akan su, yapışkan bir madde içermektedir ve son derece rahatsız… Uyurken ağızdan su gelmesi veya salya akması kesin olarak nedeni bilinmediği durumlarda mutlaka bir Kulak-Burun-Boğaz uzmanına başvurmalıdır. Uyku esnasında ağızdan akan su, yapışkan bir madde […]

Uyurken ağızdan su gelmesi veya salya akması kesin olarak nedeni bilinmediği durumlarda mutlaka bir Kulak-Burun-Boğaz uzmanına başvurmalıdır. Uyku esnasında ağızdan akan su, yapışkan bir madde içermektedir ve son derece rahatsız…

Uyurken ağızdan su gelmesi veya salya akması kesin olarak nedeni bilinmediği durumlarda mutlaka bir Kulak-Burun-Boğaz uzmanına başvurmalıdır. Uyku esnasında ağızdan akan su, yapışkan bir madde içermektedir ve son derece rahatsız edicidir. Bazılarının ise kötü kokulu olmaktadır. Uyurken ağzın kapalı olmaması, ağızdan nefes alınması ağız suyu akmasının nedenlerinden biridir. Ağzı açık uyuyan kişilerde bu probleme rastlanır. Çünkü bunun sebebi de gece boyunca ağza bakteri girmesidir.

Ağızdan Su Akması Nedenleri

Burundan nefes almada sorun yaşatan problemler ağızdan su gelmesinin nedenlerinden biridir. Bu sorunlar ekseri burun ve geniz eti, grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarıdır. Ağızdan su gelmesinin sebepleri başında yer alan bu problemin yanı sıra bir diğer problemde mide ve yemek borusu rahatsızlıklarıdır.

Reflü ve mide fıtığı bu sorunların başında yer alıyor. Ayrıca ağızdan salma akması sebepleri arasında parazitlerde bulunuyor. Bağırsak parazitleri de uyku esnasında ağızdan salya akmasına sebep olur ancak kesin olarak bu sorundan bahsedilmek için mutlaka uzman muayenesi gerekir. Kıl kurdu diye tanımlanan parazit getiriyor. Bir hekime başvurarak gerekli incelemeleri yaptırmanız ve erken dönemde tedavi olmanız önemlidir.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-02-10 05:05:51
2019-02-08 04:04:38
2019-02-05 19:33:53
2019-02-03 09:27:28
2019-02-02 09:11:01
Sponsorlu Bağlantılar