• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öksürük Kesen Besinler

Öksürük Kesen Besinler

Kış aylarında birçoğumuzun sorunudur, öksürük. Çocuk-yetişkin herkeste görülebilir. Öksürüğe doğal çözüm bulmak isteyenlere, öksürük kesen besinler hangileridir makalemizde açıkladık. Öksürüğe doğal evde çözüm yolları sizler için araştırıldı.

Sürekli öksürüyor ve öksürüğünüz artık bir gıcık haline dönüşmüş ise bu durumdan kurtulmak için öksürük kesen besinlere yönelebilirsiniz. Öksürük kesen ve öksürüğe iyi gelen gıdalar hangileridir sizlerle paylaştık. Doğal karışımlar sayesinde evde öksürük tedavisi yapmak mümkün. Öksürüğe iyi gelen doğal yöntemlerin tarifleri sizlerle.

Karabiber çayı Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal, katıldığında ise öksürüğü tamamen yatıştırır. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşır.

Karabiber çayının hazırlanışı Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayını deneyebilirsiniz.

Kekik – bal Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

Limon – karabiber – tuz Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken, nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için ideal bir yiyecektir.

Ilık süt – bal Bal katarak içeceğiniz ılık süt, öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.

Badem – portakal suyu Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi, bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır.

Not: Öksürme sebebiniz; astım, allerji gibi hastalıklar da olabilir. Her ihtimale karşı, uzman bir doktora başvurunuz.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar