• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Limonlu Su Tansiyona İyi Gelir Mi?

Limonlu Su Tansiyona İyi Gelir Mi?

Tüm bildiklerinizi unutun ve makalemizde yer alan limonlu su tansiyonu etkiler mi, düşmesine yardımcı olur mu sorusunun yanıtına göz atın. Çünkü doğru bildiğiniz yanlışlar hayatınızı riske atıyor. Peki, yüksek tansiyona limonlu su iyi gelir mi?

Yüksek tansiyon hastaları tansiyonlarının tavan yaptığı zamanlarda yükselen tansiyonlarını düşürmek için ne yapmaları konusunda kafaları karışıyor. Çünkü birçok kişi doktor önerisi dışında hareket etme eğiliminde. Kulağına çalınan bilgiler doğrultusunda doğru sandığı yanlışlar tehlikeli olarak hayati risk teşkil edebiliyor. Peki, tansiyonu düşürmek için limonlu su iyi bir yöntem mi?

Limonlu su tansiyonu düşürür mü?

Tansiyon yükselmesinin nedenleri altında en suçlu besin kaynağı tuzdur. Uzmanlar vücudumuzun kesinlikle fazla tuza ihtiyacı olmadığını söylemekteler. İşlenmiş gıdalarda, hazır gıdalarda yeteri kadar tuz bulunduğu için, bu tür gıdaları tüketirken ekstradan tuz kullanılmaması öneriliyor. Ortalama insanlar günde 8-10 gram tuz alıyor. Yemeğin tadına bakılmadan tuz ilave etmek ise bu değeri 15 grama çıkarabiliyor.

Vücudumuz için sağlıklı tuz oranı ise 3-4 gramdır. Ancak yüksek tansiyon hastaları buna dikkat etmemekte ısrarlı. Bu sebeple de sık sık tansiyon yükselmesi ile karşılaşıyorlar. Tansiyon yükseldiği zaman tuzlu ayran içmek, sarımsak yemek faydalı değildir. Kesinlikle bu yaptıklarınız size çözüm olmayacaktır. Bunun yerine limonlu su içebilirsiniz. Tansiyonu düşürmede bildiğiniz tüm yöntemleri kenara bırakın, yüksek tansiyon anında limonlu su için.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar