• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kilo kaybetmek, hayatı galip gelmek

Kilo kaybetmek, hayatı galip gelmek

Tahminimce, son yirmi yılda araştırmam için on bin insana kan testi yaptım. Gördüklerim, size bu programda kelimelerle söyleyebileceğim her şeyden daha etkili bir manâ içeriyor. Bu örneklere bakınca bana katılacağınızı düşünüyorum: Asidik yi­yecekler taşıyan tipik bir beslenme tarzına sahip olan birinin kanı, bazik yiyecekler yiyen birininkinden tamamıyla ayrı görünür. Deneme uyguladığım kanlardaki farklılıkları gözlemleye­rek pH Mucizesi prensiplerine ulaştım ve her yeni kan testi so­nuçları pekiştirdi.

Benim kanı mikroskop altına koymadan önce, sabitleştire­rek lamın içine yerleştirmek şeklindeki tekniğim, standart la-boratuvar testlerinden farklıdır. Boyamak beyaz kan hücreleri­ni, orak hücreleri, bakterileri ya da başka bir özel durumu gös­termeye tezgâhtar olabilir fakat bu kimyasalların kana eklenme­si kan örneklerini etkiler ve görünüşünü değiştirir. Veya dokto­runuzun ofisinde sizden alınan kan bir tüpe konulur, laboratu-vara gönderilir, çeşitli elementleri ayrıştırmak için işlenir ve kan yoğunluğunu ölçmek için özel bir makineyle tartılır – mik­roskoba hiç ihtiyaç duyulmaz. Bu yollarla işlenen kan bundan böyle ke­sinlikle canlı bir madde değildir. Ve bu testlerin genel amacı ni­celik ölçmektir (örneğin ne kadar beyaz kan hücresi var? Ne ka­dar kırmızı kan hücresi var?); benimki gibi nitelik değer biçmek yok (hücrelerin durumu nedir?). Bunların teşhislerde veya patolo­jik sonuçlar için kullanılması yerinde olabilir.

(Kendi tekniğimin yanında sıkça standart kan testi de yapı­yorum, çünkü keza niteliği ayrıca de niceliği ölçmenin faydası var. Sonuçlar, gözlemlerimi doğrulayabilir. yine de sonuçlan, genel tıp dünyasından bambaşka bir biçimde yorumlayabilirim. Her durumda, bütün bu yollarla görebileceğiniz en geniş resme ba­kabilirsiniz.)

Kan hücrelerinin sayısından fazla, kaliteleriyle ilgiliyim. Bir­birini tamamlayan iki bambaşka yaklaşımım var. îlki, taze kan başlıca­lizi. Parmak ucundaki kılcal damardan kan alıyorum, çift taraf­lı lamın içine koyuyorum ve hemencecik sonradan ışığı filtreleyerek nesneleri grinin farklı tonları olarak bildiren güçlü bir mikros­kobun altına yerleştiriyorum. Görüntüyü, canlı olarak bir video ekranına yansıtıyorum. Gaye, kanı vücuttan çıkar çıkmaz can­lı bir şekilde görmek, hücreleri ve yaşadıkları ortamı gözlemle­mek. .. Bütün bunlar kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin yapısı­nı ve gücünü, hem onları çevreleyen plazma sıvısının temiz­liğini görmemi sağlıyor.

ikinci tekniğim kuru kan analizi veya benim verdiğim is­miyle mikotoksik oksidatif kuvvet testi (MOST). Bu sefer parmak ucundan alınan kanı lamın üstüne koyuyor ve dışında ku­rumasını sağlıyorum. sonra, parlak ışık kullanarak güçlü bir mikroskobun aşağı inceliyorum. Işığın büyük bir kısmı kan örneğinden geçerek kanın pıhtılaşma miktarını, gözenekli olan deformasyon, tahriş, cerahat, tıkanma, asidoz, asalak belirtileri ve hatta belirli organ dengesizlikleri gibi ayrıntıları gösterir. Bu test­te aradığım şey, özellikle kanın pıhtılaşma şeklidir. Dağıtılmış şekillerde uygulanan basınç aşağı; numune normalden sapa­rak değişir.

Canlı ve kuru kan testlerinin en yararlı özelliği, muhtemel muhte­mel afiyet sorunları için erken uyarı vermesidir. Vücudunuz­daki sorunlar, rahatsızlık belirtisi olmadan fazla önce kanda anor­mallik olarak tespit edilebilir. Belirtilerin başlangıcını, daha açığa çıkmadan ayrım edersiniz. Bu testler koruyucu ilaçlardan daha iyidir. Bunlar öncelikli ilaçlardır. Gördüğünüzü düzelt­mek için harekete geçerseniz, ilk olarak kanda görülen belirti­lerden ve durumlardan, hastalık ilerlemeden önce kendinizi koruyabilirsiniz.

Bu kan testleriyle çoğunlukla öğrenmek istediklerimiz şunlar:
• ebat, şekil ve simetri bakımından kırmızı kan hücreleri­nin durumu
• bağışıklık sisteminin faaliyet seviyesi (beyaz kan hücrele­rinin canlılığı yoluyla)
• kan pıhtılarının ya da kanı pıhtılaştırıcı etkenlerin varlığı
• parazitlerin, mayanın, mantarın, bakterinin ve/veya kü­fün varlığı
• damar tabakaları, asal hücreler, lifli kök, ürik asit, koleste­rol gibi kristalize yapıları ve kristalize egzotoksin ve/ya da mikotoksinlerin varlığı
• hücreli biçimsizleşme ve/veya iltihaplanmanın göstergesi olarak protein kütleleri
• asidite seviyesi ve asiditenin etkileri
Hem, gözlemlediğim örneklerde, aşağıdaki durumların da belirtilerini görebilirim:
• Karaciğer, böbrek, pankreas, yürek, akciğer, prostat, yu­murtalıklar, göğüs ve öteki organlardaki sorunlar
• Gastrointestinal (mide ve bağırsakla ilgili) fonksiyon bo­zuklukları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar