• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte alınan kiloları vermek için

Gebelikte alınan kiloları vermek için

Kadınların en büyük korkusudur kilo almak ancak ne yazık ki hamilelik esnasında çoğu kadın kilo almayı engelleyemez ve aldığı kiloyu vermek için diyet ya da ağır egzersizlere taşıdıkları bebeklerinden dolayı…

Kadınların en büyük korkusudur kilo almak ancak ne yazık ki hamilelik esnasında çoğu kadın kilo almayı engelleyemez ve aldığı kiloyu vermek için diyet ya da ağır egzersizlere taşıdıkları bebeklerinden dolayı yönelemezler. Ana rahminde bulunan bebeklerin gelişimleri ve dünyaya sağlıklı gelmeleri için anne adaylarının iyi beslenmeleri gerekir. Ancak beslenmenin dozunu kaçıran ya da düzenli ve sağlıklı beslenmesine rağmen kilo almaktan kaçamayan anne adayları için, gebelikte alınan kiloları vermelerine yardımcı olacak önerileri bir araya topladık.

Gebelik zamanında anne adayları doktorları tarafından önerilen besinleri doğru ve düzenli şekilde tüketmeye özen göstermeli ve aynı zamanda yine hekim kontrolünde düzenli olarak spor yapmalıdırlar. Hamilelik döneminde alınan kiloları gebelik sonrası geri vermek için hafif ancak etkili egzersiz hareketlerini uygulamaya devam etmelidirler.

Doğum sonrası anneler bebeklerini düzenli olarak emzirmeleri de annelerde etkili bir kalori kaybına sebep olacaktır. Bu nedenle anneler muhakkak en az 6 ay olmak üzere bebeklerini emzirmeden kaçınmamalıdırlar. Bebeği emzirmek annenin yaklaşık 500 kalori harcamasına muavenet eder ve bu da annenin kısa sürede kilo vermesini sağlar.

Anne adayları doğumdan sonra diyet programı uygulamak istiyorlarsa bunun için uzmanlar bir yıl beklemelerini önerir. Çünkü bebek tüm vitaminini anneden aldığından annelerin doğum sonrası hemen diyete girmesi bebek gelişimi için sakıncalıdır. Beslenme programınızda yapacağınız değişiklikler için diyetisyenden yardım almayı ihmal etmeyin.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar