• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erkekler neden kısır olur?

Erkekler neden kısır olur?

Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Erkeklerde ortaya çıkan kısırlığa sebep olan faktörler nelerdir? Erkeklerde kısırlığa hangi hastalıklar yol açar? Tüm bu soruların cevaplarını merak edenler için yapmış olduğumuz küçük bir araştırmanın… Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Erkeklerde ortaya çıkan kısırlığa sebep olan faktörler nelerdir? Erkeklerde kısırlığa hangi hastalıklar yol açar? Tüm bu soruların cevaplarını merak edenler için […]

Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Erkeklerde ortaya çıkan kısırlığa sebep olan faktörler nelerdir? Erkeklerde kısırlığa hangi hastalıklar yol açar? Tüm bu soruların cevaplarını merak edenler için yapmış olduğumuz küçük bir araştırmanın…

Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Erkeklerde ortaya çıkan kısırlığa sebep olan faktörler nelerdir? Erkeklerde kısırlığa hangi hastalıklar yol açar? Tüm bu soruların cevaplarını merak edenler için yapmış olduğumuz küçük bir araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Erkeklerde kısırlık nedenleri

Erkeklerde kısırlığa yol açan oldukça mütenevvi sorunlar bulunmaktadır. bu sorunlardan ilki de kısırlığa sebep olan faktörlerdir. İdeal kilo oranının aşırı dışında olma, hormonların dengesiz davranması, testislerde gelişimin yeterli düzeye gelememesi, erken boşalma ve ereksiyon problemleri yaşanması ve sinirlerde ki hasar erkeklerde kısırlık nedenleri arasında sayabileceklerimizden sadece bir kaçıdır. Bu sorunların dışında birde erkeklerde kısırlığa yol açan hastalıklar bulunmaktadır. Bunlar ise; Down sendromu, diyabet, varikosel, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, orak hücreli anemi, üreme organı hastalıklarıdır.

Erkeklerde kısırlığın en önemli sebepleri olan bu sorunların yanı sıra düzensiz beslenme, aşırı egzersiz yapma, zehirli ve kimyasal maddelere uzun süre maruz kalma, radyoterapi tedavisi görme, uyuşturucu ve alkol kullanma, dar pantolon ve dar iç çamaşırları giyme, belden aşağısının aşırı sıcağa maruz kalması gibi sebeplerde erkekleri kısır yapmaktadır.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-02-10 05:05:51
2019-02-08 04:04:38
2019-02-05 19:33:53
2019-02-03 09:27:28
2019-02-02 09:11:01
Sponsorlu Bağlantılar