• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Baş Dönmesi Nasıl Geçer?

Baş Dönmesi Nasıl Geçer?

Baş dönmesi şikayetinden muzdarip olanlar için, baş dönmesine bitkisel çözüm yöntemleri hazırladık. Baş dönmesinin kısa zamanda ortadan kalkmasına yardımcı olacak önerilere hep birlikte göz atalım.

Vücudun denge sisteminde husule gelen sorunlar baş dönmesine neden olmaktadır. Baş dönmesi kimi zaman nedensiz kimi zamanda bir takım rahatsızlıklardan kaynaklı olabiliyor. Nedeni bilinmeyen, sebepsiz baş dönmeleri genellikle sabah uykudan uyanınca olur.

Sabahları baş dönmesi nasıl geçer?

Sabahları görülen baş dönmesinin en sık rastlanan nedeni kan şekerinin ve kan basıncının düşmesidir. Sabahları baş dönmesi tedavisi için sirke ve bal karışımını deneyin.

Ballı elma sirkesi tarifi

Gün içinde iki defa tüketilecek ballı elma sirkesi karışımı baş dönmesi şikayetlerini anında hafifletiyor. 2 tatlı kaşığı kadar balı bir bardak sıcak veya soğuk suyun içine ekleyin ve üzerine de birazcık elma sirkesi ilave edin. Bu suyu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tüketin.

Baş dönmesi ile birlikte kusma, nefes darlığı ve mide bulantısı da söz konusuysa, sorun vertigo hastalığı olabilir. Eğer vertigo hastalığı tanısı konduysa o zamanda şu bitkisel baş dönmesi tedavi yöntemlerini deneyin.

Zencefil kürü

3 bardak kaynatılmış sıcak suya bir kaç parça zencefil ekleyin ve demlemeye bırakın. Ardından bir taşım kaynatın ve süzüp günde üç kez için.

Papatya kürü

Baş dönmesinden kurtarıcı mucizevi bitkilerden biri de, papatyadır. Bir bardak kaynatılmış suyun içine bir tatlı kaşığı papatya eklenir, demlendikten sonra süzülerek içilir.


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar