• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bağırsak Parazitlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Bağırsak Parazitlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Baş ağrısı, mide krampları, yorgunluk, öksürük, ishal gibi mütenevvi belirtileri bulunan bağırsak parazitlerinden kurtulmanın doğal tedavi yöntemleri hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Bağırsak parazitlerinden kurtulmak için hastaların dikkat etmesi gereken ve önlem alması gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bağırsak parazitlerinden kurtulmanın doğal yolları da mevcuttur. Bağırsak paraziti sorunu yaşıyorsanız, tedavi için bitkisel yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Bağırsak parazitlerinin vücuttan atılmasını sağlayan doğal tedavi yöntemleri sizler için makalemizde açıklandı. bağırsak parazitlerine ne iyi gelir ve bağırsak parazitleri bitkisel tedavi yolları nelerdir sizlerle.

Bağırsak parazitleri, iyi yıkanmamış yada çiğ tüketilmiş gıdalar ve kötü hijyen şartları sebebi ile bulaşabilir. Kıl kurdu, tenya gibi çeşitleri vardır. Bağırsak parazitinin belirtileri genellikle Baş Ağrısı, Mide krampları ve ağrı, Öksürük, Yorgunluk ve halsizlik, Orta derece ateş, İshal, İştahsızlık, Yarı açık göz ile uyuma, gece uyku esnasında anüs ve kalça bölgesinde kaşıntı, sinirlilik hali şeklinde görülebilinir.

Bağırsak parazitlerinden kurtulmak ve yok etmek için eski zamanlardan beri büyüklerimizin kullandığı bazı doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Bunların en başında Sarımsak gelir. Sarımsak, yutularak ya da çiğnenerek tüketildiği gibi, 3 diş sarımsağı küçük parçalar halinde doğrayıp üzerine bir bardak sıcak su ilave edip sabaha kadar bekledikten sonra. Sabah aç karnına tüketildiğinde. Bağırsak parazitlerinin düşmesinde etkili bir çözümdür.

Kekik ile hazırlayacağınız Çay Bağırsak parazitlerine etkilidir. En az 12 gün devam etmelisiniz.

Kabak çekirdeği Bağırsaklardaki parazitler için Çok etkilidir. Avrupada eczanelerde kabak çekirdeğinin içi özellikle Bağırsak parazitlerinden kurtulmaları için insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bunlar da ilginizi çekebilir:


kaynak: sagliksiteniz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar